Як ви знаєте, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2», наказу Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 15.12.2020 № 194 «Щодо роботи закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), позашкільної освіти всіх типів та форм власності міста Києва у період обмежувальних протиепідемічних заходів з 08 до 25 січня 2021 року», заклади освіти міста Києва, в тому числі - і ліцей № 208 м. Києва (наказ по ліцею від 04.01.2021 № 2 «Про використання технологій дистанційного навчання в освітньому процесі на період обмежувальних протиепідемічних заходів з 08 до 25 січня 2021 року») з 8 січня до 25 січня переходить на дистанційну форму роботи, а на період з 11 до 25 січня - запроваджується дистанційна форма навчання.

З метою ефективної та результативної участі учнів при навчанні в його дистанційній формі  наголошую на наступному:

  1. Уроки в ліцеї під час онлайн навчання розпочинаються:

1 урок – о 09.00, 2 урок – о 10.00, 3 урок – о 11.00, 4 урок – о 12.00, 5 урок – о 13.00, 6 урок – о 14.00, 7 урок – о 15.00, триватимуть по 30 хв. та відповідають розкладу навчальних занять на 2 семестр 2020-2021 навчального року, який буде незабаром оприлюднений на сайті ліцею. Після закінчення уроку учень повинен виконати вправи для зняття м’язової та зорової напруги за наданим нижче прикладом.

Гурткова робота також буде проводитись дистанційно відповідно до розкладу роботи гуртків.

  1. При дистанційному навчанні обсяг навчального матеріалу, який підлягає вивченню, не зменшується. Кількість уроків у синхронному режимі з учнями складає не менше 30% від загального навантаження по предмету, інша частина уроків проводиться асинхронно. Це може бути перегляд учнями у визначений розкладом уроків час надісланого вчителем навчального відеофільму або заздалегідь записаного вчителем уроку, закріплення вивченого матеріалу за допомогою надісланих вчителем додаткових матеріалів, проходження онлайн тестування, виконання самостійної роботи з подальшим направленням вчителю у визначений ним спосіб отриманих результатів, уроки – консультації (коли при виконанні завдання учень може у визначений розкладом час та визначений вчителем спосіб (переписка у вайбері, SKYPE, ZOOM або MEET-зустріч) звернутись до вчителя за консультацією, та інше. Вчитель заздалегідь в кінці уроку інформує учнів про формат наступного заняття, у визначений ним спосіб надає учням посилання на відео конференцію на обраній ним платформі.
  2. Використовуючи рекомендації з кібербезпеки, наголошую: посилання на зустріч у форматі відеоконференції буде надаватись учням перед початком уроку, вхід на конференцію буде проходити з «залу очікування» (для платформ ZOOM та MEET). Учень має бути підписаний власним прізвищем та ім’ям українською мовою (без скорочень), при неможливості використовувати відеокамеру мати на аватарці власну фотографію (обличчя крупним планом). «Кошенятко», «Пеппа», «terminator» і т.п. до уроків не допускаються. При використанні платформи GSUITE достатньо прізвища та ім’я. Учням слід заздалегідь внести зміни до своїх облікових записів.

4.Якщо учень не може взяти участь у дистанційному навчанні у зв’язку із хворобою або поважною причиною сімейного характеру, батькам слід повідомити про це класного керівника.

5.Виставлення оцінок буде відбуватись в електронному журналі, у 9-х-11-х класів оцінки будуть перенесені до паперових журналів після повернення до традиційного навчання.

Крім вище вказаного, звертаю увагу на організацію роботи ліцею в умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки та додаткових обмежувальних заходів з 08 до 25 січня 2021 року. Прийом громадян адміністрацією ліцею не ведеться, спілкування з працівниками ліцею відбувається шляхом листування на електронну пошту закладу lyceum208@ukr.net. Прохід на територію ліцею та в його будівлю дозволяється черговій зміні обслуговуючого персоналу (згідно з додатком до наказу від 04.01.2021 № 2), іншим працівникам за умови виробничої необхідності з особистого дозволу директора.

Директор ліцею Михайло ЧЕМЕРИС

Наказ від 04.01.21 №2