Минулого року наш ліцеїст Купрієвич Андрій, учень 8-А класу, разом з мамою Маргаритою Володимирівною Купрієвич займався дослідницько-пошуковою роботою. Тема роботи: "Героїчний вчинок лікаря Наума Ісідоровича Балабана в роки репресій і фашистської окупації 1937-1942 років в м. Симферопіль".

Наум Ісідорович Балабан – вчений-психіатр, лікар медичних наук, професор, «Заслужений лікар СРСР». В 20-х роках, коли в Криму панували голод, епідемії тифу і холери, використовуючи свої міжнародні зв’язки, добився поставок ліків і продуктів харчування від американських благодійних організацій, вакцин з Паризького інституту Пастера й організував проведення масової вакцинації. Став засновником революційних на той час методів лікування шизофренії і алкоголізму. З німецьких документів окупаційного періоду в 1941 році лікар щомісяця виписував з лікарні сотні пацієнтів – хворим він видавав евакуаційні квитки, без яких виїхати з півострова було неможливо. З лютого 1942 року почались розправи над хворими... А 12 березня Наума Балабана разом з дружиною Єлізаветою Нелідовою було вбито. Місце поховання – невідоме, ймовірно в одній з братських могил на Симферопільському військовому кладовищі.

У рамках роботи Андрій опрацював книгу "Сага о Балабанах" Наталії Балабан Валентейн. Життя й діяльність Наума Балабана настільки зворушили юного читача, що він, взявши за основу книгу, створив презентацію в Microsoft Power Point про героїчні вчинки лікаря.

Робота нашого ліцеїста була відмічена не тільки педколективом, однокласниками, які глибоко прониклися подвигами, відвагою Н.І.Балабана, а й фахівцями в Інституті прогресивних досліджень в Арадє (ІПІ) Ізраїль. Щиро вітаємо Андрія, бажаємо йому подальших досягнень і перемог.

Балабан - герои не умирают