7 листопада модулем «Отримання компетентностей надання першої невідкладної (домедичної) допомоги (First Aid) за сучасними Європейськими стандартами» розпочалась нова інноваційна програма підвищення кваліфікації керівників закладів освіти м.Києва

Від своєчасного і правильного надання першої невідкладної (домедичної) допомоги залежить не лише успіх подальшого лікування, але інколи і життя постраждалого. Учасники освітнього процесу повинні володіти компетентностями надання невідкладної допомоги аби врятувати життя та підтримувати стабільний стан хворого до приїзду медиків. Під час модуля протягом двох астрономічних годин слухачі отримали навички надання першої допомоги (First Aid) за сучасними Європейськими стандартами у ситуаціях, найбільш типових для освітнього середовища.

Програма навчання включала:

  1. Первинний огляд постраждалого, виявлення ознак життя та прийоми полегшення дихання (відкриття дихальних шляхів).
  2. Проведення серцево-легеневої реанімації.
  3. Попередження задухи через закупорку дихальних шляхів та видалення сторонніх предметів при обструкції дихальних шляхів.
  4. Переведення постраждалого без свідомості у безпечне положення.
  5. Зупинка кровотеч, в тому числі – жгутування за допомогою турнікету.
  6. Допомога хворому під час епілептичного нападу.

Під час заняття використовувався тренажер для проведення серцево-легеневої реанімації, навчальні відеоролики. Заняття проводив директор ліцею, вчитель МСП, експерт з домедичної допомоги та ведучий рубрики «Домедична допомога» журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» Михайло Чемерис. Наступне заняття для нових слухачів курсів знову відбудеться у ліцеї у середу, 5 грудня.